VYZNANIE SRDCA

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa
HEMATIT – KREVEL – kameň rozumu
Dodáva nám vitalitu, optimizmus a je schopný aktivovať rezervy a načerpať v prípade oslabenia. Má uzemňujúci vplyv na nás, aby sme upustili od sveta „ideálov a dokonalosti“ a aby sme si všímali aj obyčajné radosti života a potreby každodenného života a tak nám prináša pocit bezpečia a tepla. Pomáha nám prežiť pri sklamaní zo života a naučí nás starať sa sami o seba.
– podpora tvorby červených krviniek proti bolestiam hlavy, srdce
ONYX – je kameň disciplíny
Robíme s ním len uvážené rozhodnutia, kto ho nosí, núti ho k poriadku a tým ochraňuje ľudí, ktorí sú ľahkovážni. Je magický lebo nás vedie k poznaniu, čo je naša budúcnosť a aby sme sa stali sebe samými pánmi.
HYPERSTEIN
-nadmieru silný kameň prinášajúci ochranu, podporu vlastných zámerov, odstránenie zlej duševnej psychiky a vnútornej zloby. Je pre perfekcionistov pre lepšie seba prijatie a zvládnete s ním aj ostrú kritiku.
SOKOLIE OKO – kameň ostrého vnútorného a vonkajšieho zraku
Pomôže nám vidieť svet aj seba v pravom svetle s nadhľadom a bez prikrášlenia. Nahliadnete s ním nie len do vašej duše ale aj do duše blízkych, pomôže nám dokonale odhadnúť situáciu aby sme sa na ňu pozerali zvrchu, očami sokola, pretože sokol je symbolom nekompromisného intuitívneho videnia a múdrosti.
– Posilňuje a ostrý zrak, unavené oči