NEBESKÁ CELESTE

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa
ANGELIT – je tvorený aj z celestínu
Núti nás vysloviť pravdu akokoľvek znie a byť súcitnejší k veciam, ktoré nejdú zmeniť. Zmierňuje duševnú bolesť a čelí krutosti. Pomáha nadviazať telepatiu medzi dvomi ľuďmi a tak isto nadviazať kontakt s vesmírnou energiou.
KYJANIT – je vhodný pre umelca vystupujúceho na verejnosti alebo pre rečníka, prináša nám vnútorný kľud, rovnováhu a spokojnosť. Umožňuje vyvolávať spomienky na sny. Kyjanit neudržuje v sebe nič negatívneho a svojho majiteľa vedie k tomu aby hovoril pravdu. Odbúrava strach a bloky a povzbudzuje pri vyjadrovaní a komunikácii. Pomáha hlavne pri poruchách reči, hlasiviek, chrapľavosti a správnej artikulácii. Je vynikajúci pre meditáciu, odstraňuje nevedomosť a približuje nám duševnu pravdu
LAPIS LAZULI – kameň priateľstva, obsahuje pyritové zrnká
Upevňuje priateľstvo a taktiež rozbúrené more po hádkach a hovorí sa, že je minerálom nadzmyslovej lásky. Sme s ním čestný a spravodlivý, zbavuje nás myšlienok „čo sme pokazili a čo sa zase stane a čo zase pokazíme“. Zosilňuje myšlienky a pomáha nám pri vyjadrovaní svojich túžob a pocitov.
– hlasivky, štítna žľaza
ACHÁT – kameň stability prinášajúci šťastie a kameň manželskej a priateľskej vernosti
Potláča negatívne emócie, závisť, žiarlivosť, odstraňuje strach pred zlyhaním a posilňuje sebavedomie. Prebúdza kreativitu a prináša pocit bezpečia v materiálnom svete.
– krvný obeh, hlavne červený
HEMATIT – KREVEL – kameň rozumu
Dodáva nám vitalitu, optimizmus a je schopný aktivovať rezervy a načerpať v prípade oslabenia. Má uzemňujúci vplyv na nás, aby sme upustili od sveta „ideálov a dokonalosti“ a aby sme si všímali aj obyčajné radosti života a potreby každodenného života a tak nám prináša pocit bezpečia a tepla. Pomáha nám prežiť pri sklamaní zo života a naučí nás starať sa sami o seba.
– podpora tvorby červených krviniek proti bolestiam hlavy, srdce