4. MÚDRA CESTA ŽIVOTOM

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa

ACHÁT – kameň stability prinášajúci šťastie a kameň manželskej a priateľskej vernosti
Potláča negatívne emócie, závisť, žiarlivosť, odstraňuje strach pred zlyhaním a posilňuje sebavedomie. Prebúdza kreativitu a prináša pocit bezpečia v materiálnom svete.
– krvný obeh, hlavne červený

AMAZONIT – kameň mimoriadne ukľudňujúci
Pokiaľ máme málo energie, tak nám ju dobíja a pokiaľ máme prebytok tak nás chráni pred náladovosťou, stresom, depresiou. Študentom pomáha v učení, posilňuje komunikáciu, obchodníkom prináša nové obchody a prosperitu. Pohlcuje žiarenie z mobilov a iné žiarenia.
– nervový systém, upokojuje, revitalizuje nervový systém

FLUORIT – kameň géniov
Symbolizuje genialitu, zlepšuje naše myslenie, pamäť, koncentráciu. Ľudí tzv. workoholikov, ktorí si ničia zdravie ochraňuje a dodáva im energiu. Dúhový fluorit pôsobí okamžite na 3 úrovne a to psychickú, emocionálnu a fyzickú. Odstraňuje ilúzie.
– univerzálny liečiteľ, psychika, fyzično, emócie

RUBÍN V ZOISITE
S jeho pomocou jeho nositeľ ľahšie dosiahne cieľ a vycíti okamžite tú cestu života, ktorá je pre neho najpotrebnejšia. Posilňuje nám vášeň a lásku, ktorú harmonizuje so sexualitou. Je tu protiklad kľud zelená farba v Zoisite a energia v červenej farbe v Rubíne, čiže harmonizuje. Dodáva nám sebavedomie a zároveň chráni pred nepriaznivým chovaním.
– srdce, upokojuje prináša energiu a lásku

PRASEM – minerál srdca
Učí nás tešiť sa z každej maličkosti a upokojuje nám srdce. Riešime s ním pokojnejšie všetky konflikty.
– upokojujúci

OLIVÍN – minerál našej životnej cesty a čistič duchovna
Chráni nás pri pocitoch, že sme na tomto svete sami a pri pocite stratu zmyslu života. Prináša nám teplo, prežiari ním aj najchladnejšieho človeka. Motivuje nás k dosiahnutiu ďalšieho vývoja našeho života. Prečisťuje srdce, uvoľňuje ho od záťaže od lipnutí na ľuďoch a či minulosti čo nám neprináša nič dobré. Je pre ľudí z hviezd čo si na zemi ťažko zvykajú.