42. OCHRANA VŠETKÉHO PRE MŇA NAJVZÁCNEJŠIEHO

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa

MALACHIT
Ukazuje nám premenlivosť života, pomáha nám zmieriť sa s tým aký je život, že raz sme hore raz dole, prijať to s láskou, že aj sklamanie a nepriazeň osudu majú v živote zmysel. Ukazuje nám naše chyby, pomáha nám prekonať ich a poučiť sa z nich a nezvaľovať chybu na ostatných. Tým nás učí zobrať osud do vlastných rúk a vziať zodpovednosť za svoje činy. Je zrkadlom duše o sebe samom. Uvedomíme si s ním s kým žijeme, pochopíme samú seba a ako sme sa dostali do problémov. Naučí nás byť úprimnejší.
– vyťahuje všetky zápaly z tela, zelený liečiteľ

AVANTURÍN – kameň optimizmu a odvahy
Povráva sa že vedel rozpoznať pravých priateľov od nepravých. Pomáha nám zabudnúť na všetky starosti a hodiť ich za hlavu. Usporiadava nám myšlienky a je vhodný pre tých, ktorý sa neovládateľne rutia životom, pretože prináša pokoj. Posilňuje schopnosti potrebné k riadeniu iných ľudí a taktiež s ním máme schopnosť vcítiť sa do iných ľudí a ostať v srdci iného človeka.
– srdce, psychika, čistí auru, zbavuje chronických chorôb, ukľudňuje

TIGRIE OKO – kameň hojnosti
Nosil sa ako talizman proti kliatbam a nepriateľským myšlienkam. Pomôže nám pri hľadaní svojich potrieb, naštartuje nám „rast“. Posilňuje sebadôveru, uznať si svoju cenu a učí nás nepoužívať prehnanú sebakritiku. Má uzemňujúci účinok na ľudí, ktorí sú ako odtrhnutí od sveta. Vyrovnáva jing a jang.

LÁVOVÝ KAMEŇ – ochranný kameň
Podporuje bezpečie a sebavedomie, odstraňuje negatívnu energiu. Tento kameň v skutočnosti z nás nič nezmýva, len nám rozprúdi všetko v krvi a informácie v bunkách v ich pamäti.
– sila