19. ROZVÁŽNA PRAVDA

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa

ACHÁT – kameň stability prinášajúci šťastie a kameň manželskej a priateľskej vernosti
Potláča negatívne emócie, závisť, žiarlivosť, odstraňuje strach pred zlyhaním a posilňuje sebavedomie. Prebúdza kreativitu a prináša pocit bezpečia v materiálnom svete.
– krvný obeh, hlavne červený

ONYX – je kameň disciplíny
Robíme s ním len uvážené rozhodnutia, kto ho nosí, núti ho k poriadku a tým ochraňuje ľudí, ktorí sú ľahkovážni. Je magický lebo nás vedie k poznaniu, čo je naša budúcnosť a aby sme sa stali sebe samými pánmi.

RODOCHROZIT – kameň na pritiahnutie spriaznených duší a minerál lásky
Spriaznené duše, ktoré pritiahneme s týmto kameňom nás majú niečo naučiť, nemusí byť toto stretnutie príjemné, ale v konečnom dôsledku pochopíme, že to bolo pre naše dobro. Ten, komu tento kameň nesadne, potláča niečo v sebe čo nechce vedieť a preto ho núti aby sme sa pozreli pravde do očí a aj na druhých ľudí nie s výčitkami ale s porozumením. Zvyšuje nám kreativitu, zaplavuje nás novými informáciami a snami, má veľmi priaznivé účinky na srdce a vzťahy, pretože nás učí vnímať city, ktoré sa ostatným zdajú neprirodzené a nám normálne. Vyplavuje nedoriešené city a bolesti, ktoré postupne pochopíme a učí nás neuzatvárať sa do seba.
– kameň nového veku – pôsobí na celú auru, privádza viac kozmickú energiu do tela

TURMALÍN V KRIŠTÁLY – kameň tzv. „studnica mladosti“
Poskytuje nám veľmi silnú ochranu pred akýmkoľvek žiarením. Pohlcuje do seba aj negatívne pôsobenie od iných ľudí tak, že ich hnev a závisť moc nepociťujeme.