VNÍMAVÉ SRDCE

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa
ANGELIT – je tvorený aj z celestínu
Núti nás vysloviť pravdu akokoľvek znie a byť súcitnejší k veciam, ktoré nejdú zmeniť. Zmierňuje duševnú bolesť a čelí krutosti. Pomáha nadviazať telepatiu medzi dvomi ľuďmi a tak isto nadviazať kontakt s vesmírnou energiou.
SODALIT – kameň presadzovania si pravdy
Pomáha nám aj obhajovať našu pravdu, čím posilňuje naše sebavedomie a prezentáciu na verejnosti. Je pre výbušných ľudí, ktorých upokojí, dokáže sa s ním skoncentrovať a doslova nám nedovolí aby sme sa rozptyľovali. Spája logiku s intuíciou.
– lieči mozog, učí koncentrácii
LAPIS LAZULI – kameň priateľstva, obsahuje pyritové zrnká
Upevňuje priateľstvo a taktiež rozbúrené more po hádkach a hovorí sa, že je minerálom nadzmyslovej lásky. Sme s ním čestný a spravodlivý, zbavuje nás myšlienok „čo sme pokazili a čo sa zase stane a čo zase pokazíme“. Zosilňuje myšlienky a pomáha nám pri vyjadrovaní svojich túžob a pocitov.
– hlasivky, štítna žľaza
DUMORIERIT – SRDCE
Je vhodný pre študentov na zapamätanie si učiva a lepšiu komunikáciu či pamäť a koncentráciu pretože zvyšuje mozgovú činnosť, zvyšuje cieľavedomosť a uvoľňuje emocionálne a psychické bloky nervozitu a stres. Dokáže pohlcovať negatívnu energiu a poslať ju naspäť tomu, kto ju vysiela. Je ideálny na cestovanie, lebo nás upokojuje.