ZNOVUZRODENÉ SRDCE

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa
JASPIS – matka všetkých kameňov
Napomáha pri službe druhým a prijímaním zodpovednosti, vhodný pre lekárov či terapeutov
Po emočnej stránke vynáša na povrch dlho skrývané a nevyriešené citové problémy a pomáha nám vidieť budúcnosť pozitívne a prijať za seba zodpovednosť
RODOCHROZIT – kameň na pritiahnutie spriaznených duší a minerál lásky
Spriaznené duše, ktoré pritiahneme s týmto kameňom nás majú niečo naučiť, nemusí byť toto stretnutie príjemné, ale v konečnom dôsledku pochopíme, že to bolo pre naše dobro. Ten, komu tento kameň nesadne, potláča niečo v sebe čo nechce vedieť a preto ho núti aby sme sa pozreli pravde do očí a aj na druhých ľudí nie s výčitkami ale s porozumením. Zvyšuje nám kreativitu, zaplavuje nás novými informáciami a snami, má veľmi priaznivé účinky na srdce a vzťahy, pretože nás učí vnímať city, ktoré sa ostatným zdajú neprirodzené a nám normálne. Vyplavuje nedoriešené city a bolesti, ktoré postupne pochopíme a učí nás neuzatvárať sa do seba.
– kameň nového veku – pôsobí na celú auru, privádza viac kozmickú energiu do tela
SLNEČNÝ KAMEŇ – kameň optimizmu, šťastia
Hovorí sa, že aj ten najväčší pesimista podľahne moci tohto kameňa a stane sa optimistom. Učí nás prijať takých aký sme a veriť v lepšie ja a vedie nás k zmene zastaraných zvykov a názorov. Prináša pokojné sny a prináša nám veľkú energiu. Je proti depresii a strachu. Radosť, schopnosť presadiť sa.
– podporuje samoliečiace schopnosti a uľahčuje problémy ľuďom trpiacim pri zmene ročného obdobia
MESAČNÝ KAMEŇ – typický ženský kameň spojené s mesiacom a intuíciou
Vyťahuje na povrch veci uložené v podvedomí a zvyšuje intuíciu. Najviac pôsobí na utíšenie rozbúrených citov a upokojuje prehnané reakcie v emočných situáciách, hojí citové rany od mužov.
– depresia, hormonálne poruchy, tíši emócie, bolesti, pôrodný kameň
OLIVÍN – minerál našej životnej cesty a čistič duchovna
Chráni nás pri pocitoch, že sme na tomto svete sami a pri pocite stratu zmyslu života. Prináša nám teplo, prežiari ním aj najchladnejšieho človeka. Motivuje nás k dosiahnutiu ďalšieho vývoja našeho života. Prečisťuje srdce, uvoľňuje ho od záťaže od lipnutí na ľuďoch a či minulosti čo nám neprináša nič dobré. Je pre ľudí z hviezd čo si na zemi ťažko zvykajú.