ĽÚB MA

PYRIT – prezývaný ako mačacie zlato
Magický kameň prinášajúci bohatstvo a naše želania z vesmíru.
– psychika, krvný obeh lebo má vysoký obsah železa
JASPIS AUSTRÁLSKY MOOKAIT – kameň kreativity a experimentovania
Núti nás túžiť po nových experimentoch a zároveň nás upokojí pri ich realizovaní a čelíme s ním voči ich dôsledkom. Pomáha nám vyrovnať sa so zmenami, ktoré sa nám v živote udejú.
JASPIS ČERVENÝ – kameň považovaný za matku všetkých kameňov
Chráni nás pred sklamaním, že by nám chcel napríklad niekto zobrať lásku alebo napríklad vysnívanú rolu v divadle. Je veľký živiteľ energie čím nám ju vracia, keď nám chýba.
– najväčší živiteľ energie, krvný obeh, srdce, proti únave
GRANÁT – kameňom ohňa, vášne a lásky
Je pre jemných a citlivých ľudí. Zdolávame s ním prekážky, ochraňuje vzťah pred možným narušením, je nápomocný v krízových situáciách, ktoré sa menia na jednoznačné výzvy.
– prekrvenie, studené ruky, impotencia, srdce
BÝČIE OKO – kameň hojnosti
Sme s ním priebojnejší pri vystupovaní pri obchodovaní a sebauplatnení. Pomáha presadiť sa napriek roztržitosti a nesústredenosti. Utišuje strach, stres, ochraňuje pred negatívnou energiou.
– vyrovnáva ak chýba alebo ak je nadbytok, sexuálnu energiu a krvný tlak
SOKOLIE OKO – kameň ostrého vnútorného a vonkajšieho zraku
Pomôže nám vidieť svet aj seba v pravom svetle s nadhľadom a bez prikrášlenia. Nahliadnete s ním nie len do vašej duše ale aj do duše blízkych, pomôže nám dokonale odhadnúť situáciu aby sme sa na ňu pozerali zvrchu, očami sokola, pretože sokol je symbolom nekompromisného intuitívneho videnia a múdrosti.
– Posilňuje a ostrý zrak, unavené oči
TURMALÍN ČIERNY – SKORYL – kameň tzv. „studnica mladosti“, ochranný
Poskytuje nám veľmi silnú ochranu pred akýmkoľvek žiarením. Pohlcuje do seba aj negatívne pôsobenie od iných ľudí tak, že ich hnev a závisť moc nepociťujeme.